Losi Ford Raptor Baja Rey V2 1:10 4WD RTR Black Rhino - LOS03020V2T2

Kód: AS-LOS03020V2T2
Neohodnoceno
Značka: Losi
14 499 Kč –7 % 13 444 Kč 11 111 Kč bez DPH
Dočasně nedostupné

RC model auta na dálkové ovládání Losi Ford Raptor Baja Rey V2 s novou RC souprava a nejmodernější elektronikou Spektrum Smart s telemetrií. Detailně zpracovaná licencovaná karoserie s LED osvětlením. Rychlosti přes 80 km/h. Stabilizace jízdy AVC.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika

RC model auta na dálkové ovládání Losi Ford Raptor Baja Rey V2 s novou RC souprava a nejmodernější elektronikou Spektrum Smart s telemetrií. Detailně zpracovaná licencovaná karoserie s LED osvětlením. Rychlosti přes 80 km/h. Stabilizace jízdy AVC.

Obsah balení

Balení obsahuje kompletně sestavený RC model auta na dálkové ovládání Ford Raptor Baja Rey s nainstalovanými komponenty: střídavý motor Spektrum 3800 ot/min/V, střídavý regulátor Firma 130A Smart, Spektrum servo S614 23T, přijímač SPMSR6200A. RC vysílač Spektrum DX3, 4x AA baterie do vysílače. Návod CZ a vícejazyčný manuál EN, DE, FR, IT.

Charakteristika

Společnost Horizon Hobby vytvořila pro rok 2021, autentickou repliku RC modelu auta Losi Ford Raptor Baja Rey v měřítku 1:10, ve verzi V2. Verze V2 obsahuje kompletně novu elektroniku Spektrum Smart. Model vyniká vysokou odolností a skvělým výkonem. Karosérie Ford je oficiálně licencována včetně zbarvení. Skvělý vzhled doplňuje LED osvětlení.

RC model auta Losi Ford Raptor Baja Rey je vybaven výkonným střídavým motorem, zadní zavěšenou nápravou, nezávislým zavěšením předních kol a příčnými stabilizátory omezující naklánění modelu v zatáčce. Model hravě dosáhne rychlosti přes 50 km již s dvoučlánkovým LiPol akumulátorem.

Model je osazen přijímačem Spektrum SRS6200, který obsahuje elektronickou AVC stabilizaci a umožňuje přenos telemetrie do kompatibilního vysílače. Míru asistence AVC si můžete nastavit na vysílači pomocí otočného knoflíku. Jízda modelu se zapnutou stabilizací je jednoduchá i při vysokých rychlostech či jízdě v terénu.

Oficiálně licencované karosérie Ford Raptor

RC auto Baja Rey je osazeno oficiálně licencovanou karosérii Ford Raptor se skutečným potiskem (buď Black Rhino Wheels, nebo King Shocks). Model tak nejen dobře jezdí, ale i skvěle vypadá!

Detailní zbarvení karosérie

Kromě licencované karosérie je model rovněž polepen množstvím samolepek dle skutečných závodních předloh.

Detailní provedení interiéru

Čtyř dílná karosérie je doplněna detailně provedeným kokpitem včetně posádky. Karosérie je tvořena krycími panely, které jsou přišroubovány k šasi. Interiér kromě maketovosti brání vniknutí nečistot do vnitřních prostor šasi.

Detailní přední maska karosérie

Přední maska je pro maximálně realistický vzhled vyrobena jako plastový výlisek. Toto řešení ve výsledku nejen skvěle vypadá, ale i zvyšuje odolnost karosérie proti nárazu.

Detailní přední kapota karosérie

Karosérie má na přední kapotě plastový výlisek, imitující větrací otvory, stejně jako je tomu u skutečných závodních předloh.

Nový přední nárazník

Konstruktéři Losi vytvořily novou koncepci předního nárazníku. Nárazník přesně ladí s karosérii Ford Raptor.

Přední LED osvětlení

Ve vrchní části RC auta Losi Ford Raptor Baja Rey je umístěna LED lišta s bílými diodami, která jsou ideální pro jízdu za šera nebo v noci.

Zadní LED osvětlení

Ve vrchní, zadní části RC modelu auta Losi Ford Raptor Baja Rey, je umístěna LED lišta s červenými diodami. Díky tomu budete model výborně vidět zezadu i z boku.

Odolné hliníkové šasi

Základ modelu tvoří hliníková deska šasi tloušťky 3 mm, ke které jsou připevněny veškeré komponenty pohonu a náprav. Tuhost desky je zvýšena plastovými výztuhami.

Zadní náprava s extra dlouhým zdvihem

Zadní náprava je tvořena kompaktním celkem, který je zavěšen pomocí 4 ramen k šasi modelu. Pro omezení náklonu modelu je zadní náprava vybavena příčným torzním stabilizátorem.

Nezávislé zavěšení předních kol

Kola přední nápravy jsou nezávisle zavěšeny a jsou poháněny hřídelemi z předního diferenciálu. Spodní i horní ramena jsou ve tvaru „A“, ke kterým jsou přes kulové čepy připevněny těhlice. Přední i zadní náboj kol je osazen maketovým brzdným kotoučem s červeným třmenem.

Snadný přístup k motoru

Promyšlený návrh šasi umožňuje velmi snadný přístup k motoru. Mezi-zubová vůle se nastavuje pouze změnou upevnění motoru do hliníkového lože. Výměna pastorku, či servis je díky tomuto systému velmi snadný.

Snadný přístup k baterii

Stejně jakou u jiných modelů Losi, je baterie přístupná ze zadní strany. Baterie se jednoduše vsune do přihrádky a konektor baterie (EC5 nebo IC5) se zapojí do konektoru upevněného v šasi. Maximální rozměr baterie je 138.5 x 46 x 25 mm.

Uzavřené převodovky s ocelovými ozubenými koly

Jedno-rychlostní převodovka stejně jako přední, centrální a zadní diferenciál jsou uzavřeny proti vniku prachu či jiných nečistot. Viskozitou silikonového oleje lze měnit svornost diferenciálu.

Primární převod má modul 1. Na motoru je ve výchozím stavu 15-ti zubový pastorek. Změnou pastorku můžete dosáhnout vyšší rychlosti (více zubů) nebo vyšší akcelerace (méně zubů), volí se podle charakteru trati.

Otevřený diferenciál v zadní nápravě

Aby byl model maximálně všestranný, je i zadní nápravu osazena diferenciálem, který přenáší moment na každé kolo zvlášť. Model tak velmi ochotně zatáčí, nedochází k nadměrnému opotřebení pneumatik na tvrdých površích.

Stavitelné olejové tlumiče

Olejové tlumiče s extra dlouhým chodem a stavitelnou maticí účinně zamezují kmitání náprav. Tlumiče jsou navíc opatřeny pryžovými dorazy zamezující poškození pístnic při tvrdých pádech.

Funkční rezervní kolo

Poškodilo se vám při jízdě kolo? U RC modelu auta Losi Ford Raptor Baja Rey stačí díky plně funkčnímu rezervnímu kolu pouze přešroubovat kolo a poškozené kolo můžete opravit později doma.

Střídavý regulátor SPEKTRUM™ FIRMA™ 130A SMART 2S-4S

Řízení modelu zajišťuje moderní regulátor SPEKTRUM™ FIRMA™ 130A SMART s 32-bitovým mikrokontrolérem ARM Cortex M4, který je schopen snímat kompletní telemetrii a přenášet ji do přijímače pomocí integrovaného vodiče v novém konektoru IC5. Data jsou přenášena přes protokol SRXL2. Informace o typu, teplotě a napětí článků baterie regulátor načítá přímo ze Smart baterie. V reálném čase je k dispozici proud, teplotu, celkové napětí baterie, napětí jednotlivých článků baterie, teplota baterie, zbývající kapacita a otáčky motoru.

Elektronika je kompletně zalita ve speciální zalévací hmotně, která brání vstupu vlhkosti* či nečistot do elektroniky. Regulátor se zapíná a nastavuje tlačítky, které jsou pod pryžovým krytem.

 • Regulátor obsahuje rychlý a výkonný 32bitový procesor ARM M4
 • Regulátor je voděodolný*
 • Nadproudová ochrana, tepelná ochrana, failsafe
 • Automatické odpojení LiPol při nízkém napětí
 • Robustní plastové pouzdro, hliníkový chladič s ventilátorem pro vysokou účinnost
 • Nastavitelný vysoce výkonný BEC
 • Vysoce odolné konektory IC5™, kompatibilní s konektory EC5™
RC vysílač Spektrum DX3 2.4GHz DSMR

Nový RC vysílač Spektrum DX3 má 3 kanály a je kompatibilní se stabilizačním systémem Spektrum AVC a telemetrií Spektrum Smart. Vynikající dosah, super rychlá odezva a vysoká odolnost proti rušení díky exkluzivní technologii Spektrum DSMR. Rychlé nastavení potřebných parametrů.

 • LED indikace stavu nabití pohonných Smart akumulátorů v modelu
 • Podpora stabilizačního systému Spektrum AVC
 • Možnost nastavení reverzu, velikosti výchylek a funkce 3. kanálu
 • Trim kanálu plynu a řízení
 • Díky omezovači plynu můžete dětem omezit maximální rychlost modelu
 • Ergonomický, lehký
 • Volant s pěnovou obručí pro pohodlné držení
Technologie Spektrum SMART

Model je vybaven komponenty s technologií Spektrum Smart, která nabízí více informací o modelu, jednodušší obsluhu a péči o akumulátory. Všechny komponenty SMART, včetně baterií, jsou schopné spolu komunikovat a přenášet telemetrii.

Obsažený vysílač DX3 zobrazuje stav nabití akumulátoru v modelu.

Jako tuning můžete zobrazit kompletní telemetrii (otáčky, rychlost, teplota a další):

 • Doplněním BT modulu do setového vysílače DX3, který umožní spojení modelu s přehlednou grafickou aplikací Spektrum Dashboard v telefonu, či tabletu.
 • Použitím univerzálního vysílače Spektrum s displejem, např DX5C.

Více informací o technologie Smart naleznete v našem blogu. Přehled kompatibilních vysílačů zde.

Technologie AVC (Active Vehicle Control)

Technologie AVC je pokročilou technologií Spektrum od Horizon Hobby, pro RC modely aut. Tento stabilizační systém přináší zcela nový způsob řízení RC aut. AVC technologie využívá senzory pro korekce řízení a současně plynu. Díky vhodným zásahům do řízení a výkonu motoru je výsledkem je plynulejší jízda, stabilní chování na rovině i v zatáčkách a bezpečnější držení stopy. Samozřejmostí je měnitelná citlivost řízení včetně možnosti jejího vypnutí a nechat tak vše v rukou jezdce.

Klíčové vlastnosti
 • Oficiálně licencované karosérie Ford se skutečnými potisky
 • Detailně provedená karosérie včetně interiéru
 • Výkonný střídavý motor Spektrum 550 s 3800 ot/min/V
 • 4-bodové zavěšení zadní nápravy s extra dlouhým zdvihem
 • Klasické nezávislé zavěšení předních kol
 • Snadný přístup k motoru
 • Akumulátor je snadno přístupný ze zadní strany šasí
 • Uzavřené diferenciály
 • Stavitelné olejové tlumiče
 • Voděodolná* elektronika
 • Přední a zadní střešní LED osvětlení pro skvělý zážitek při jízdě za šera
 • Hliníková pevná deska šasi
 • Ke karosérii je nainstalováno funkční rezervní kolo
 • Servo řízení S614 15kg.cm
 • Volantová RC souprava Spektrum DX3
 • Přijímač Spektrum SRS6200 se stabilizací AVC (Active Vehicle Control)
 • Regulátor Spektrum Firma 130A Smart s podporou telemetrie a konektorem IC5

* Informace o specifikaci voděodolnosti naleznete v návodu k použití. Tipy a triky na provoz v mokrém prostředí naleznete v blogu.

Doporučujeme koupit

K uvedení do provozu doporučujeme dokoupit 2 nebo 3 článkový LiPol akumulátor (maximální rozměr 138.5 x 46 x 25 mm) a adekvátní nabíječ.

Doporučené akumulátory LiPo

Model lze provozovat na 2 až 3 článkový LiPo akumulátor. Akumulátor by měl být osazen konektorem EC5 nebo IC5. Pro běžné ježdění a z hlediska lože pro akumulátor doporučujeme 2 článkový LiPo akumulátor (7.4 V).

 • LiPo akumulátor Spektrum 7.4 V 5000 mAh s technologií Smart.

Akumulátory Spektrum s technologií Smart v současné době představují nejmodernější a nejbezpečnější způsob údržby a nabíjení akumulátorů. Výhody technologie Spektrum Smart naleznete zde.

Doporučené nabíječe pro konvenční i Smart akumulátory
 • Nabíječ se síťovým zdrojem Spektrum S150 s jedním výstupem 1x50W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S1100 s jedním výstupem 1x100W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S2100 se dvěma výstupy 2x 100 W.

Dále potřebujete redukci pro nabíjení IC5/IC3.

Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz RC aut Losi potřebujete lepidlo na šrouby, kvalitní lepidlo na pneumatiky, silikonový olej do tlumičů a sadu šroubováků. Z našeho sortimentu doporučujeme cenově dostupnou sadu nářadí pro auta nebo kvalitní Sadu imbus šroubováků 1.5/2.0/2.5/3.0mm. Doporučujeme prohlédnout si Sady nářadí

Lepidlem na šrouby se zakápne závit nebo hlavička šroubu, čímž dojde k jeho fixaci a vibrace způsobené jízdou nedovolí povolení šroubového spoje. Lepidlo na šrouby má speciální složení, které umožňuje snadné povolení šroubového spoje přiměřeným momentem, aniž by došlo k poškození hlavy šroubu. Nikdy nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo, takto zalepený šroub by mohlo být nemožné vůbec povolit!

Lepidlem na pneumatiky se lepí pneumatiky k ráfku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena k ráfku kola! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon a současně po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Nikdy nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo - to po zatvrdnutí není pružné a kolem ráfků by se postupně vytvářely praskliny v pneumatice!

Občas je třeba doplňovat silikonový olej do tlumičů modelu. Běžným provozem dochází jen k nepatrným únikům silikonového oleje po pístnicích tlumiče. V případě, že povrch pístnic tlumičů nebo stav těsnění je ve špatné stavu, únik oleje může být velký. Pro tyto případy se dodávají tzv. opravné sady. V nabídce tuningových dílů se dodávají ke všem tlumičům pístnice s extrémně tvrdým povlakem TiN (nitrid titanu). Pístnice s povrchem TiN snadno poznáte podle zlato-zelené barvy.

Doplňkové parametry

Kategorie: Truggy
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 5.4 kg
Délka: 549 mm
Doba jízdy: 15 - 20 min
Hmotnost: 2800 g
Měřítko: 1:10
Motor: Střídavý bez senzorový řady 550 3800 kv
Náhon: 4WD
Prostor pro baterie: 138.5 x 46 x 25mm
RC vysílač: Spektrum DX3
Rozvor: 371 mm
Rychlost: 50 - 80 km/h
Světlá výška podvozku: 55 mm
Šasí: Kovové
Šířka: 320 mm
Typ: Short Course Truck
Výška: 193 mm
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Q Avatar autora 25.10.2021 17:50
Je to auto dobré
Odpovědět