Traxxas Sledge 1:8 RTR zelený - TRA95076-4-GRN

Kód: AS-TRA95076-4-GRN
2 hodnocení
Značka: Traxxas
18 580 Kč 15 355 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
6.12.2023

Neuvěřitelně výkonný RC model auta Traxxas Sledge, vyladěný do nejmenšího detailu.Rychlost až 90 km/h. Nejnovější elektronika s podporou telemetrie a stabilizací TSM, RC souprava TQi, hliníkové šasi, bez-sponková karoserie.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika

Neuvěřitelně výkonný RC model auta Traxxas Sledge, vyladěný do nejmenšího detailu.Rychlost až 90 km/h. Nejnovější elektronika s podporou telemetrie a stabilizací TSM, RC souprava TQi, hliníkové šasi, bez-sponková karoserie.

Obsah balení

Balení obsahuje RC model auta Traxxas Sledge 4WD TQi RTR v měřítku 1:8, s nainstalovanými komponenty: střídavý motor Velineon® 2000kV, regulátor VXL-6S, digitální servo TRA2275 25kg.cm, přijímač TQi 5 kan. TSM, telemetrie. 2-kanálový vysílač Traxxas 2,4GHz TQi. Sada nářadí: imbus (2, 2.5 mm), klíč na kola 17 mm, zkratovací propojka, pěnový vymezovač baterie. Návod k použití CZ a manuál EN, DE, FR, SP.

V prodeji od 8.4.2022.

Charakteristika

Nový RC model auta Sledge je navržen tak, aby překonal dosavadní standardy a stal se nejlépe zpracovaným, odolným a zábavným RC modelem. S napájením 6S LiPo a výkonným střídavým motorem, dosáhne Sledge až rychlosti 90 km/h, čímž se stal jedním z nejrychlejších modelů v měřítku 1:8. Veškeré komponenty byly důsledně navrženy a stovky hodin testovány, čímž bylo dosaženo maximální kvality. Díly jsou krásně tvarované, sestavené a plastové části jsou přesně integrované do kovového podvozku. S tímto modelem si užijete spoustu zábavy jak při volném ježdění v terénu, při skocích ve skateparku, nebo díky vynikající ovladatelnosti a nízkému těžišti, i na závodní dráze.

Šasi modelu je tvořeno hliníkovým modře eloxovaným plátem podvozku. Podvozek je důsledně vyztužen v exponovaných částech, jako je krk u náprav. Použita je nová středová výztuha a další příčné výztuhy vedoucí k hliníkovým věžím tlumičů. V hnacím ústrojí jsou použity bohatě dimenzované kovové převody. Zavěšení kol je kompletně přepracováno, použity jsou klasické odolné těhlice, nové jsou kryty ramen, zavěšení je nastavitelné a použity jsou výkonné moře eloxované hliníkové tlumiče GT Maxx. Dokonalou trakci zajistí prémiové kola SledgeHammer. Výměna akumulátoru je bleskově rychlá, díky bez-sponkovému upínání karoserie a patentované přepážce v přihrádce pro baterii.

Pro pohon a řízení je použita nejnovější elektronika spolu s výkonným střídavým motorem 2000Kv. Regulátor VXL-6 poskytuje veškerou telemetrii, kterou si můžete zobrazit na telefonu (nutno doplnit Bluetooth modelu do vysílače). Přijímač je vybaven exkluzivní technologií elektronické stabilizace TSM, jenž napomáhá s řízením modelu. K dispozici je samozřejmě široká paleta příslušenství, včetně kompletních náhradních a tuningových dílů.

Hliníkový podvozek

Podvozek RC modelu tvoří lehký a odolný hliníkový plát o tloušťce 3.2 mm. Po celé délce jsou hrany tvarované pro zvýšení pevnosti. Obří přední a zadní příčné výztuhy, připevněné v šesti bodech, poskytují zvýšenou odolnost na nejvíce exponovaných místech při dopadu modelu, což jsou krky podvozku u zavěšení. Pro celkové propojení a vyztužení je použita patentovaná středová výztuha ve tvaru T. Stejně jako podvozek a středová výztuha jsou i věže tlumičů hliníkové s krásným modrým eloxováním.

Pohonné ústrojí

Extrémní výkon motoru je přenášen na kola přes dostatečně dimenzované pohonné ústrojí, které bylo navrženo pro dlouhou životnosti. Masivní ocelová ozubená kola a tři diferenciály s kovovými převody přenášejí výkon na vysoko pevnostní ocelové poloosy. Na přední nápravě jsou použity stejnoběžné CV klouby s hladkým chodem. Středové hřídele jsou opatřeny manžetou, která udržuje olej uvnitř a klouby jsou tak vždy namazané.

Přední, zadní a středový diferenciál

Rozložení výkonu mezi jednotlivá kola, mají na starosti tři diferenciály s kovovým ozubením, které jsou uloženy v kuličkových ložiscích. Středový diferenciál je naplněn hustým olejem, aby poskytl odpovídající svornost a rovnoměrně rozdělil výkon mezi nápravy. Přední a zadní diferenciál využívá mohutnější ocelové převody, které jsou ve srovnání s běžnými typy v této kategorii o 20% větší a 75% tlustší.

Olejové tlumiče GT-Maxx

Čtyři mimořádně velké tlumiče GT-Maxx účinně absorbují i ty nejtvrdší dopady. Olejem plněné hliníkové tělo tlumičů je opatřeno závitem a maticí pro snadné nastavení předpětí pružin. Proti úniku oleje kolem pístnice je tlumič vybaven dvojitými X-kroužky.

Nápravy s robustními těhlicemi

Sledge je vybaven zcela novým předním odpružením s těhlicemi ve tvaru C. Díly jsou velké a robustní přičemž je zachována přesná geometrie. Masivní závěsné čepy z tvrzené oceli jsou pro větší bezpečnost zajištěny pojistnými maticemi. Změnu nastavení zavěšení jednoduše provedete přešroubováním spojovaček.

Lože motoru

Nové lože motoru je odlité z hliníku a poskytuje oporu motoru po celé délce. Lože navíc účinně odvádí teplo skrz šasi a je vybaveno integrovaným držákem pro ventilátor. Ventilátor je možné dokoupit jako tuningový díl TRA3476.

Pneumatiky SledgeHammer

Na modelu jsou použity paprsková kola 3.8" s pneumatikami SledgeHammer 6,7", které byly inspirovány motokrosem. Vysoký tuhý dezén zajišťuje dlouhou životnost a trvanlivost. Tyto pneumatiky mají vylepšený systém spojení s kolem. Zatím byly tyto pneu na modelech Traxxas dostupné jako tunningový díl. Nyní jsou již v základu pro tento model!

Lože akumulátoru

Výměna akumulátoru je snadná a bleskově rychlá, díky zacvakávací přepážce. Baterie přitom drží pevně namístě i při těch nejtvrdších nárazech.

Servo řízení

Zcela nové, voděodolné* servo řízení Traxxas 2275 má ohromnou sílu 25 kg.cm. Servo je vybaveno kovovými převody, dvěma kuličkovými ložisky pro hladký chod a kovovou středovou krabičkou pro účinné chlazení.

Výkonný střídavý motor

Model je poháněn výkonným střídavým motorem 2000ot/V s robustní hřídelí 5 mm. 4-pólové provedení dodává motoru hladký chod s plynulou akcelerací. Pro účinné chlazení i při vysoké zátěži je motor vybaven kovovým tělem. Zlacené konektory 6.5mm.

Regulátor VXL-6S

RC model auta je vybaven střídavým regulátorem VXL-6S . Regulátor se vstupním napětím 4S - 6S LiPo (max: 25,2 voltů). Jednoduché nastavení jedním tlačítkem. Indikace stavu LED diodou. Odvod tepla pomocí masivního chladiče a ventilátoru. Vodě-odolná* konstrukce. Zlacené konektory 6.5mm. 2-stupňová detekce nízkého napětí LiPol akumulátorů, tepelná ochrana a přepěťová ochrana.

3 jízdní režimy:
 • Sportovní režim - Vpřed / Brzda / Zpátečka
 • Závodní režim - Vpřed / Brzda
 • Režim tréninku - 50% Vpřed / Brzda / 50% Zpátečka

Regulátor je vybaven portem pro zapojení originálního příslušenství, například LED osvětlení.

Telemetrie v reálném čase

Exkluzivní regulátor s pokročilou elektronikou je vybaven pro měření telemetrie v reálném čase. Pomocí bezdrátového Bluetooth modulu (prodává se samostatně) a aplikace Traxxas link app, je možné sledovat rychlost, otáčky motoru a napětí akumulátorů, přímo v reálném čase na vašem telefonu. Regulátor poskytuje telemetrická data a není nutná montáž dalších čidel.

RC souprava Traxxas TQi s Bluetooth ready

Traxxas pro Vás připravil zcela novou řadu dvoukanálových RC souprav s Bluetooth konektivitou. Bluetooth modul (prodává se samostatně), umožní spojit RC model s přehlednou grafickou aplikací Traxxas Link, kterou si bezplatně naistalujete do Smartphonu.

Aplikace Traxxas Link pro zařízení od Apple je k dispozici zdarma na AppStore, aplikace pro zařízení Google Android je zdarma na stránkách GooglePlay.

Traxxas Link App je výkonná aplikace, která Vám dává naprostou kontrolu nad provozem a laděním RC modelu Traxxas s ohromující vizualizací a absolutní přesností nastavení. Traxxas Link umí zobrazit telemetrická data, která poskytuje model v reálném čase, například rychlost, otáčky, teplotu, napětí baterie a náklon modelu. (Poskytovaná telemetrie se liší dle konkrétního typu modelu). Nastavení RC modelů můžete sdílet, můžete si vytvořit libovolný počet profilů pro konkrétní trať nebo uživatele, např. děti. Vše v aplikaci s brilantní grafikou, která je samozřejmostí od Traxxasu.

Možnosti telemetrie se liší dle jednotlivých modelů. Pro získání telemetrických dat může být nutné instalovat telemetrická čidla. Kompatibilní díly telemetrie s tímto modelem naleznete v sekci "Příslušenství - Telemetrie". Více informací o instalaci telemetrie zde.

Přijímač Traxxas TQi

RC přijímač Traxxas TQi 5 kan. TSM s telemetrií pro vysílače Traxxas TQi. Jednoduchá obsluha, párování pomocí tlačítka. Indikace stavu LED diodou. V přijímači jsou integrovány 3-osé MEMS senzory pro učení polohy přijímače.

5-ti kanálový přijímač je také vybaven dvěma konektory pro zapojení telemetrických čidel RPM (otáčky) a V/T (napětí / teplota).

Dále lze k 4-pinovém konektoru připojit rozšiřující modul telemetrie, do kterého můžete zapojit až další 6 čidel, včetně velmi přesného GPS senzoru rychlosti.

Traxxas Stability Management

Stabilizační systém Traxxas Stability Management (TSM) umožňuje zažít nejen výkon, rychlost, zrychlení a projíždění zatáček extrémní rychlostí, ale zaručuje mnohem jednodušší řízení a kontrolu na kluzkých površích jako je prach, hladký beton nebo dokonce led a sníh.

V přijímači je MEMS 3-osé gyro a akcelerometr, který řádově 100x za vteřinu vyhodnocuje pohyb modelu a vhodnými zásahy do řízení předních kol korigují směr jízdy modelu. Traxxas TSM neomezuje výkonu motoru - nad výkonem motoru máte 100% kontrolu. Algoritmy jsou vyladěny pro každý model zvlášť. Míra asistence se nastavuje pomocí multifunkčního ovladače na vysílači či případně v aplikaci Traxxas Link.

Nové rychlé upnutí karoserie
Ochranné prvky karoserie

Když se model ocitne v kotrmelcích, jsou na karoserii ochranné plastové prvky, které ochrání karoserii před poškrábáním, či zlomením. Až se plastové části opotřebí, jednoduše je vyměníte.

Přítlačné křídlo

Zadní křídlo poskytuje vysoký přítlak, aby jste měli dostatek trakce i ve vysokých rychlostech.

Rám karoserie

Karoserie je z vnitřní strany vybavena rámem, který slouží jako výztuha při převrácení modelu

Vlastnosti
 • Extrémně výkonný a odolný RC model auta
 • Nejrychlejší model Traxxas v měřítku 1:8
 • Rychlost až 90 km/h
 • Dokonale odladěný model, eliminace slabých částí
 • Hliníkový modře eloxovaný podvozek
 • Středová hliníková výztuha ve tvaru T
 • Další příčné výztuhy exponovaných částí
 • Odolné zavěšení s těhlicemi C-hub
 • 3 diferenciály pro distribuci výkonu
 • Osvědčená elektronika Traxxas
 • Regulátor VXL-6s s podporou telemetrie
 • Výkonný střídavý motor 2000kv
 • Lože motoru s držákem pro ventilátor
 • Motor je chlazen pomocí šasi přes držák
 • Nové voděodolné* digitální servo 25 kg.cm
 • Elektronická stabilizace jízdy TSM
 • 2 kanálový vysílač TQi s citlivým řízením
 • Prémiové pneumatiky SledgeHammer
 • Blesková výměna akumulátoru
 • Nová bezsponková karoserie
 • Vnitřní rám karoserie

* Informace o specifikaci voděodolnosti naleznete v návodu k použití. Tipy a triky na provoz v mokrém prostředí naleznete v blogu.

Doporučujeme koupit

Pro zprovoznění modelu jsou potřeba 4x AA baterie do vysílače, pohonný akumulátor a nabíječ na pohonný akumulátor.

Doporučené akumulátory LiPo

Model lze provozovat na jeden 4-článkový LiPo akumulátor, nebo na dvojici identických 2 nebo 3 článkových LiPo akumulátorů.

 • Pro běžné ježdění jeden 4S LiPo akumulátor Traxxas LiPol 14.8V 6700mAh 25C
 • Pro maximální jízdní čas dvojice 2S LiPo akumulátorů Traxxas LiPol 7.4V 7600mAh 25C
 • Pro vyšší výkon dvojice 3S LiPo akumulátorů Traxxas LiPol 11.1V 5000mAh 25C
Doporučené nabíječe Traxxas

Univerzálními nabíječi Traxxas lze nabíjet akumulátory Traxxas typu LiPo a NiMH. Nabíječe Traxxas představují jednoduchý a bezpečný způsob nabíjení akumulátorů. Společnost Traxxas využívá jedinečný systém iD, díky tomu máte vždy jistotu, že vše jednoduše a bezpečně zapojíte. V konektoru akumulátoru je integrovaný čip, který nabíječ Traxxas automaticky rozpozná a nastaví za Vás všechny parametry nabíjení akumulátoru. Více informací zde.

Univerzální nabíječe pro akumulátory až 3S LiPo

 • Nabíječ Traxxas EZ-Peak 50W s jedním výstupem
 • Nabíječ Traxxas EZ-Peak 2x50W se 2 výstupy

Univerzální nabíječe pro akumulátory až 4S LiPo

 • Nabíječ Traxxas EZ-Peak 75W s jedním výstupem
 • Nabíječ Traxxas EZ-Peak Live 100W s jedním výstupem a možností BlueTooth připojení k telefonu
 • Nabíječ Traxxas EZ-Peak Live 2x100W se 2 výstupy a možností BlueTooth připojení k telefonu
Bezdrátové spojení s telefonem

Doplněním Bluetooth modulu do vysílače, získáte funkci bezdrátového spojení RC modelu s aplikací Traxxas Link, kterou si bezplatně naistalujete do telefonu. Pro upevnění telefonu na vysílač doporučujeme držák telefonu.

Přehledná grafická aplikace umožňuje jednoduché nastavení modelu. V aplikace lze rovněž zobrazit telemetrii, kterou model poskytuje. Možnosti telemetrie pro konkrétní modely jsou uvedeny v našem blogu Telemetrie do RC modelů Traxxas.

Příčné stabilizátory

Pro menší naklápění v zatáčkách a vyšší stabilitu je možné instalovat sadu příčných stabilizátorů.

Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz RC auta Traxxas potřebujete lepidlo na šrouby, kvalitní lepidlo na pneumatiky, silikonový olej do tlumičů a sadu šroubováků. Z našeho sortimentu doporučujeme cenově dostupnou sadu nářadí pro auta.

Lepidlem na šrouby se zakápne závit nebo hlavička šroubu, čímž dojde k jeho fixaci a vibrace způsobené jízdou nedovolí povolení šroubového spoje. Lepidlo na šrouby má speciální složení, které umožňuje snadné povolení šroubového spoje přiměřeným momentem, aniž by došlo k poškození hlavy šroubu. Nikdy nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo, takto zalepený šroub by mohlo být nemožné vůbec povolit!

Lepidlem na pneumatiky se lepí pneumatiky k ráfku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena k ráfku kola! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon a současně po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Nikdy nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo - to po zatvrdnutí není pružné a kolem ráfků by se postupně vytvářely praskliny v pneumatice!

Občas je třeba doplňovat silikonový olej do tlumičů modelu. Běžným provozem dochází jen k nepatrným únikům silikonového oleje po pístnicích tlumiče. V případě, že povrch pístnic tlumičů nebo stav těsnění je ve špatné stavu, únik oleje může být velký. Pro tyto případy se dodávají tzv. opravné sady. V nabídce tuningových dílů se dodávají ke všem tlumičům pístnice s extrémně tvrdým povlakem TiN (nitrid titanu). Pístnice s povrchem TiN snadno poznáte podle zlato-zelené barvy.

Doplňkové parametry

Kategorie: Měřítko 1:6 - 1:8
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 7.35 kg
Délka: 604 mm
Doba jízdy: 20 až 25 minut s akumulátory 2x 3S LiPo 5000 mAh
Hmotnost: 5.77 kg
Měřítko: 1:8
Motor: Střídavý 2000 ot/v/min
Náhon: 4WD
Prostor pro baterie: 181 x 57 x 29/37/45 mm
Přední kola: SledgeHammer 3.8 / 6.7", hex 17 mm
Rozvor: 384 mm
Rychlost: Až 90 km/h
Světlá výška podvozku: 50 mm
Šasí: Hliník 3.2 mm
Šířka: 459 mm
Typ: Monster truck
Výška: 214 mm
Zadní kola: SledgeHammer 3.8 / 6.7", hex 17 mm
Značka: Traxxas

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: