Volare - Dětské kolo 16" Disney Cars - VO-11648-GA

Kód: AS-VO-11648-GA
1 hodnocení
Značka: Volare
4 499 Kč –7 % 4 163 Kč 3 440 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
27.10.2021

Chlapecké dětské kolo Volare 16" s licencovaným motivem Disney Cars. Demontovatelná balanční kolečka. Výškově nastavitelné sedátko a řídítka. Vzduchové pneumatiky. Přední U-brzda a zadní protišlapací (torpédo). Láhev na pití. Doporučený věk a výška dítěte: 4-6 let, >105 cm.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika

Chlapecké dětské kolo Volare 16" s licencovaným motivem Disney Cars. Demontovatelná balanční kolečka. Výškově nastavitelné sedátko a řídítka. Vzduchové pneumatiky. Přední U-brzda a zadní protišlapací (torpédo). Láhev na pití. Doporučený věk a výška dítěte: 4-6 let, >105 cm.

Charakteristika

Chlapecké sportovní kolo s nízkým rámem a dlouhou sedlovkou. Je přesně to co malý závodník bude na svých cestách za dobrodružstvím potřebovat. Při dlouhých cestách potěší měkké sedátko a rukojeti na řídítkách. Pro dodržení pitného režimu je zde držák s lahví na pití.

Značka Volare

Kola, koloběžky tříkolky a odrážedla se dodávají téměř kompletně sestavené, stačí pouze namontovat řídítka, šlapátka apod.

Velikost kola

U dětí je třeba dbát na správný výběr výšky kola. Na příliš malém, nebo naopak příliš velkém kole, se děti necítí dobře a může to ovlivnit jeho vztah k cyklistice. Děti rychle rostou, proto volte raději bicykl o něco větší, ale držte se doporučených výšek u jednotlivých kol. Více informací naleznete v článku "Jak vybrat dětské kolo".

Kolo 16" je vhodné pro děti:

 • Výška: >105 cm
 • Věk: 4-6 let
 • Délka vnitřního švu (po rozkrok): >54 cm
Balanční kolečka

Přídavná balanční kolečka jsou určeny pro děti učící se držet rovnováhu. Kolečka lze jednoduše z dětského kola demontovat, poté co se dítě dostatečně zdokonalí.

Nastavitelné sedátko

Výšku sedátka jednoduše nastavíte do ideální polohy podle výšky Vašeho dítěte a každý rok můžete sedátko zvyšovat podle toho jak povyroste. Sedátko je polstrované a zajišťuje pohodlnou jízdu.

Nastavitelná řídtíka

Tak jak dítě roste a zvyšuje se sedlo, je možné výškově nastavit také řídítka, tak aby dítě mělo ideální pozici těla při jízdě.

Protišlapací brzda

Kolo pro děti je vybaveno kvalitním jednorychlostním volnoběžným nábojem s proti-šlapací brzdou, tzv. torpédo. Pohybem šlapátek dozadu, brzdíte. Tento systém je vhodným jak proti dětská kola, kde brzda působí intuitivně, tak pro kola do města a skládačky.

Výkonné brzdy

Dětská kola Volare jsou dodávaná s již nainstalovanými brzdami/brzdou. Výrobky jsou pravidelně testovány, kola jsou tedy považována za naprosto bezpečná a odpovídající nejpřísnějším evropským normám. Před použitím je nutné brzdy doseřídit.

Praktické blatníky

Kvalitního blatníky poskytují perfektní ochranu před vodou a blátem. Pevné uchycení blatníků k rámu, odolné vůči nárazům.

Bezpečnostní kryt řetězu

Oboustranný plastový kryt řetězu, zamezí zranění a vniknutí oblečení, či tkaniček do ozubeného kola.

Drátový výplet ráfků

U drátového výpletu jsou paprsky namáhány pouze tahem, což poskytuje pevnost a dlouho životnost. Dráty jsou opatřeny závitem, díky čemuž je ráfek přesně vycentrován. Klasické vzduchem plněné pneumatiky poskytují vyšší komfort jízdy oproti plným pneumatikám.

Držák na láhev

Pitný režim není problém dodržovat díky, láhvi a držáku se zadním výsuvem. Držák je navržen tak, aby bezpečně udržel láhev na místě i při nárazech.

Protiskluzové šlapátko

Kvalitně provedené pedály s ložisky a odrazkami, jsou oboustranně osazeny protiskluzovými vroubky, zajištující jistý nášlap za všech podmínek.

Povinná výbava

Pokud chcete používat kolo či koloběžku na veřejných komunikacích, musí být vybaveno ve shodě s právními předpisy a pravidly silničního provozu. Jedná se především o odrazky a osvětlení. Pokud se cyklista pohybuje po veřejných komunikacích, musí dbát bezpečnostních a dopravních předpisů.

Předem si zjistěte, zda výrobek splňuje technické požadavky, dle dle vyhlášky č. 341/2014 Sb., popřípadě jej dovybavte výběrem vhodného příslušenství. Kola a koloběžky vybavené pohonem nebo dodatečně vybavené pohonem musí být při provozu na pozemních komunikacích v souladu se zmíněnou vyhláškou a přímo použitelnými předpisy Evropské unie - Nařízení č. 168/2013.

Základní výbava kol a koloběžek pro provoz na veřejných komunikacích:
 • Zadní červená odrazka, přední bílá odrazka, oranžové odrazky na obou stranách šlapátek, alespoň na jednom kole boční oranžová odrazka (na každé straně). Odrazky je možné nahradit odrazovými materiály obdobných vlastností, například na oděvu či botách. Odrazky v paprscích kol je možné nahradit odrazovými materiály na bocích plášťů pneumatik.
 • Přední světlomet a zadní osvětlení s minimální dobou svícení nejméně 1,5 hodiny, při provozu za snížení viditelnosti.
 • Dvě na sobě nezávislé účinné brzdy, nebo pro dětská kola postačí jedna protišlapací brzda.
 • Záslepka řídítek a uzavřené matice nábojů kol.

V neposlední řadě nezapomeňte na povinnou přilbu do 18 let a další pravidla dle Zákona o provozu na pozemních komunikacích. Více informací se dozvíte zde.

Vlastnosti
 • Přední U-brzda
 • Zadní protišlapací brzda tzv. torpédo
 • Přídavná balanční kolečka
 • Nastavitelné sedátko
 • Nastavitelné řídítka
 • Kryt řetězu
 • Vzduchové pneumatiky
 • Blatníky proti stříkající vodě
 • Držák na pití

Doporučujeme koupit

Ochranné pomůcky a příslušenství

Během jízdy dbejte na bezpečnost dětí a vybavte je ochrannými pomůckami a dalším příslušenstvím jako jsou helma, chrániče, rukavice, světla, zvonek, batoh a další. Doplňky naleznete v příslušenství.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kola 16"
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 12 kg
Brzda: Přední U-brzda, zadní protišlapací
Doporučená délka vnitřního švu dítěte: 57-69 cm
Hmotnost: 11 kg
Pneumatiky: Vzduchové
Průměr kola: 16"
Ráfky: Ocelové
Rám: Ocelový
Rozměry balení: 115,0 x 17,0 x 61,0 cm
Určeno pro provoz na veřejných komunikacích: Ne
Věk: 4-6 let
Vidlice: Pevná ocelová
Výška sedla: 57 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: