RC modely aut

Co to jsou RC modely aut?

RC modely aut jsou modely aut ovládané na dálku pomocí rádiového signálu. Zkratka "RC" znamená "rádiové ovládání" (v angličtině "radio control"). RC auta jsou oblíbené mezi lidmi všech věkových kategorií a jsou k dispozici v mnoha různých typech a velikostech, od malých a jednoduchých modelů určených pro začátečníky až po velké a složité modely pro zkušené nadšence.

 Tyto modely jsou zmenšeninami skutečných automobilů a jsou navrženy tak, aby se co nejvíce podobaly svým reálným protějškům.

RC modely aut jsou často používány pro zábavu a soutěže. Existují různé typy RC modelů aut, jako jsou off-road auta, drift auta, on-road auta a další. Tyto modely se liší velikostí, rychlostí, výkonem a designem.

Ovládání RC modelů aut zahrnuje využití rádiového ovladače, který umožňuje uživateli řídit pohyb modelu auta. Řízení může být velmi podobné řízení skutečného auta, včetně zatáčení, zrychlování a brzdění.

RC modely aut jsou oblíbené nejen mezi nadšenci RC modelářství, ale také mezi lidmi, kteří chtějí zlepšit své dovednosti v řízení a koordinaci rukou a očí.

RC model auta Traxxas XRT 8S 1:6 4WD TQi RTR

Jak vybrat ten správný model?

 1. Určete své zkušenosti: Pokud jste začátečník, je lepší začít s jednodušším modelem auta s nižší rychlostí. Pokud jste zkušený, můžete zvážit složitější modely s vyšší rychlostí.
 2. Zvažte, jak ho budete používat: Pokud plánujete používat modelové auto pro závody, budete potřebovat model s vyšší rychlostí a lepší ovladatelností. Pokud chcete používat model pro zábavu nebo pro jízdu venku, měli byste zvážit model s robustní konstrukcí a dobrou odolností.
 3. Zvolte správnou velikost: Velikost modelu auta je důležitá z hlediska jeho použití. Menší modely jsou vhodné pro použití v interiéru, zatímco větší modely jsou vhodné pro použití venku.
 4. Zvažte zdroj energie: Modelová auta mohou být napájena buď bateriemi nebo palivem. Bateriové modely jsou obvykle levnější a snadněji použitelné, zatímco modely s palivem jsou dražší, ale mají delší dobu jízdy a vyšší rychlosti.
 5. Zvažte značku a cenu: Pokud hledáte RC model auta s vysokou kvalitou, zvažte nákup od renomovaných značek, i když bude mít vyšší cenu. Méně známé značky mohou být levnější, ale mohou být méně spolehlivé a kvalitní.
 6. Přečtěte si recenze: Než se rozhodnete pro koupi, přečtěte si recenze od jiných uživatelů na internetu. Zjistíte tak více o kvalitě a spolehlivosti konkrétního modelu a můžete se lépe rozhodnout, zda je pro vás vhodný.

Jaké jsou nejznámější výrobci RC modelů aut?

Existuje mnoho výrobců RC modelů aut, zde jsou však někteří z nejznámějších a některé z nich můžete zakoupit i u nás.

 1. Traxxas
 2. Team Losi Racing 
 3. Kyosho
 4. Tamiya
 5. HPI Racing
 6. Losi
 7. Axial
 8. Redcat Racing
 9. Arrma
 10. Serpent

Tyto značky nabízejí širokou škálu RC modelů aut v různých cenových kategoriích, takže si můžete vybrat rc auto, které vyhovuje vašim potřebám a rozpočtu.

RC model TRAXXAS X-Maxx 8S