Italeri Fiat 131 Abarth Rally (1:24) - IT-3662

Neohodnoceno
Značka: Italeri
932 Kč 770 Kč bez DPH
Dočasně nedostupné

Plastikový model Italeri 3662 - auto Fiat 131 Abarth Rally v měřítku 1:24 ke slepení. Délka modelu je 174 mm, obtížnost 3.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika

Informace o předloze:

Fiat 131 Abarth byl vyroben na základě dvoudveřového sedanu Fiat. Vývoj Abarthu zahrnoval mnoho zásahů, jako je odlehčení karoserie, vytvoření větších podběhů kol, přijetí přívodů vzduchu na kapotě a bocích, aby se optimalizovalo chlazení mechaniky. Fiat 131 Abarth používal řadový čtyřválcový přední podélný motor s hlavou z lehké slitiny a 4 ventily na válec. Byl postaven v roce 1976 a byl použit na mistrovství světa v rally, kde vyhrál tři mistrovství konstruktérů, Pohár jezdců FIA a Mistrovství jezdců. Závodní verze měla výkon 158 kW. Zúčastnila se mezinárodních soutěží až do roku 1982, kdy ji nahradily vozy značky Lancia.