Traxxas Maxx Slash 1:8 RTR červený

Kód: AS-TRA102076-4-RED
Neohodnoceno
Značka: Traxxas
18 576 Kč 15 352 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
21.6.2024

Výkonný RC model Traxxas Maxx Slash zvětšený na měřítko 1:8, postavený na robustním šasi Maxx s výkonným střídavým pohonem 6S. Model poskytuje brutální akceleraci, odolnost a rychlost až 112 km/h. Obsahuje vylepšené pohonné ústrojí, bezsponkovou karoserii a RC soupravu TQi.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika

Výkonný RC model Traxxas Maxx Slash zvětšený na měřítko 1:8, postavený na robustním šasi Maxx s výkonným střídavým pohonem 6S. Model poskytuje brutální akceleraci, odolnost a rychlost až 112 km/h. Obsahuje vylepšené pohonné ústrojí, bezsponkovou karoserii a RC soupravu TQi.

Obsah balení

Balení obsahuje RC model auta Traxxas Maxx Slash v měřítku 1:8, s nainstalovanými komponenty: střídavý motor Velineon® 2000kV, regulátor VXL-6S, digitální servo 2090 20kg.cm, přijímač TQi 5 kan. TSM, telemetrie. 2-kanálový vysílač Traxxas 2,4GHz TQi. Příslušenství: klíč imbus (2, 2.5 mm), univerzální klíč, zkratovací propojka 4S, pěnový vymezovač baterie. Návod k použití CZ a manuál EN, DE, FR, SP.

Charakteristika

Zahájení prodeje 5.4.2024.

Výkonný RC model auta Traxxas Maxx Slash zvětšený na měřítko 1:8, postavený na robustním šasi Maxx s výkonným střídavým pohonem VXL- 6S. Model poskytuje brutální akceleraci, odolnost a rychlost až 112 km/h. Obsahuje vylepšené pohonné ústrojí, bezsponkovou karoserii a RC soupravu TQi.

Před více než 15 lety Traxxas uvedl na trh RC model auta Traxxas Slash v měřítku 1:10, který se díky svým vlastnostem stal na desetiletí nejprodávanějším model typu Short Course. Nyní přichází Slash ještě větší v měřítku 1:8 a nadupaný silou, odolností a hlavně zábavou. Nový Maxx Slash je postavený na osvědčené platformě Maxx s prostorovým nylonovým šasi a integrovanými věžemi tlumičů. Díky větší velikosti, světlé výšce a pneumatikám s agresivním vzorkem si model nekompromisně poradí v drsném terénu, ale i na silnici, či skateparku. Pohonné ústrojí je vybaveno nejmodernějšími komponenty včetně předního, zadního a středového diferenciálu s kovovými převody, absorpčního členu Cush Drive a zcela nových teleskopických poloos s vyztuženým kovovým středem.

Maxx Slash je vybaven výkonným střídavým motorem 2000kv s pevným nastavením mezi-zubové vůle. Regulátor VXL-6S se třemi jízdními režimy poskytuje veškerou telemetrii, kterou si můžete zobrazit na telefonu (nutno doplnit Bluetooth modul do vysílače, prodává se samostatně). Přijímač obsahuje exkluzivní technologii elektronické stabilizace TSM, jenž napomáhá s řízením modelu. Přesné ovládání zajišťuje vysílač TQi s precizní mechanikou. Maximálně přívětivou obsluhu modelu umožňuje bezsponková karoserie, přihrádka baterie se západkovým systémem a v neposlední řadě modulární konstrukce pro snadný servis. K dispozici je samozřejmě široká paleta příslušenství, včetně kompletních náhradních a tuningových dílů.

Hlavní novinky
Výkon 6S

Maxx Slash Vás svým výkonem 6S a rychlostí přes 100 km/h prostě ohromí. Šasi Maxx s nízkým těžištěm a nové pneumatiky však udrží výkon bezpečně pod vaší kontrolou.

Slash v měřítku 1:8

Měřítko 1:8 představuje ideální velikost modelu pro lepší průchodnost terénem a vybavení výkonným pohonem. Maxx Slash přesto stále zůstává lehký, přesný na ovládání a neskutečně hbitý.

Maximální odolnost

Platforma Maxx již dokázala, že je synonymem odolnosti a technické vyspělosti. Inovace pokračuje dál a nově jsou poloosy vylepšeny o kovové vnitřní výztuhy.

Pneumatiky s pásem

Pneumatiky Maxx SC jsou vybaveny lehkým pásem v kostře, který zabraňuje nerovnoměrnému vyboulení při vysokých rychlostech pro skálopevnou jistotu a stabilitu.

Šasi s nízkým těžištěm

Šasi modelu je tvořeno osvědčenou kombinací prostorové konstrukce s šestiúhelníkovými prvky a kompozitní nylonové struktury s jednotlivými komponenty, které do sebe přesně zapadají. To modelu umožňuje absorbovat i masivní nárazy bez poškození či trvalého ohnutí. Šasi vychází z platformy Maxx, avšak podvozek byl snížen a zároveň se prodloužil rozvor kol pro větší stabilitu a jistotu v řízení.

Modulární konstrukce

Modulární konstrukce umožňuje demontáž kompletní přední, či zadní části. Za pár minut tak máte úplný přístup ke snadnému servisu a nastavení modelu. Modularita šasi auta výrazně zjednodušuje údržbu, díky ní je mnohem snadnější se dostat k diferenciálům apod.

Kluzné desky

Ze spodní strany je podvozek chráněn kluznými deskami, které lze snadno v případě poškození vyměnit. Desky chrání důležité prvky pohonu proti poškození a zároveň doplňují čisté linie podvozku, který se nebude zadrhávat o překážky.

Integrované věže tlumičů

Model využívá osvědčenou technologii, která integruje věž tlumičů přímo do šasi, což zajišťuji výjimečnou pevnost a odolnost. Při nárazu je navíc energie rozložena do konstrukce podvozku a utlumena.

Přihrádky pro baterie

Univerzální přihrádka pojme jednu velkou baterii 4S LiPo, nebo dvě baterie 2S LiPo, či dvě 3S LiPo. Baterie jsou uloženy hluboko v šasi pro nízké těžiště a maximální ochranu. Západkový systém zaručuje snadnou a rychlou montáž a demontáž baterií.

Olejové tlumiče GT-Maxx

Čtyři mimořádně velké tlumiče GT-Maxx účinně absorbují i ty nejtvrdší dopady. Olejem plněné hliníkové tělo tlumičů je opatřeno závitem a maticí pro snadné nastavení předpětí pružin. Proti úniku oleje kolem pístnice je tlumič vybaven dvojitými X-kroužky.

Dlouhý zdvih ramen

Dlouhý zdvih ramen tlumí i prudké nárazy a zlepšuje ovladatelnost modelu. V každé situaci tak bude mít přesnou a rychlou odezvu řízení. Zdvih ramen je nastavitelný - plný zdvih využijete pro plné schopnosti v terénu, nižší zdvih pro přesné a citlivé ovládání na trati. Ramena využívají lichoběžníkovou konstrukci a jsou vyrobena z nejodolnějšího materiálu Traxxas, který si udržuje své vlastnosti i v chladném počasí

Vylepšené lože motoru

RC model Maxx Slash využívá vylepšené lože motoru se dvěma vodícími drážkami, které fixují motor bezpečně na místě. Pomocí otvorů s aretačním čepem, lze snadno a hlavně přesně nastavit mezi-zubovou vůli pastorku a čelního kola.

Pohonná soustava

RC model auta Maxx Slash používá hnací soustavu s kovovými převody pro vysokou odolnost. Všechny rotační části jsou uloženy v ložiscích pro přesný a hladký chod.

Absorpční systém Cush drive

Inovativní systém Cush drive využívá k pohlcení rázu motoru speciální díl, vybavený elastomerovými silentbloky. Systém nahrazuje třecí spojku a umožňuje efektivnější a spolehlivější pohon bez složitého nastavování.

Diferenciály

Pro distribuci výkonu pohonu 4x4 je model vybaven předním, centrálním a zadním diferenciálem. Centrální diferenciál využívá velmi hustý olej, aby byl využit plný výkon bez prokluzu při bleskové akceleraci. Nápravové diferenciály jsou osazeny čtyřmi kovovými ozubenými koly pro odolnost a vysokou životnost.

Středová hnací hřídel

Přenos výkonu mezi nápravami realizuje hliníková středová hnací hřídel s drážkováním. Inovativní těsnění udržuje prach a nečistoty mimo středový tunel.

Poloosy s ocelovým jádrem

Nové hybridní poloosy obsahují ocelové jádro obalené odolným nylonovým materiálem. Hřídele jsou teleskopické pro bezproblémový chod ramen s dlouhým zdvihem.

Kola a pneumatiky

Disky typu Short Course jsou tradičně dvou-průměrové. Unašeč je 17 mm drážkovaný šestihran. Pneumatiky mají široké bloky dezénu pro jistou trakci, obsahují vnitřní pás a fungují stejně dobře v terénu i na silnici.

Wheelie kolečka

Model má brutální výkon, proto je vybaven zadními opěrnými kolečky, které umožňují jízdu po zadních kolech. Kolečka lze nastavit do nižší nebo vyšší pozice.

Servo řízení

Zcela nové, voděodolné* servo Traxxas 2090 řízení je stejné velikosti jako v modelech 1:5 a má ohromnou sílu 20 kg.cm. Okamžitý přenos síly ke kolům zajišťuje nejmodernější systém Dual Bell-crank s integrovaným servo-saver, který chrání převody serva při prudkých dopadech a nárazech modelu.

Výkonný střídavý motor

Model je poháněn výkonným střídavým motorem 2000ot/V s robustní hřídelí 5 mm. 4-pólové provedení dodává motoru hladký chod s plynulou akcelerací. Pro účinné chlazení i při vysoké zátěži je motor vybaven kovovým tělem. Zlacené konektory 6.5mm.

Regulátor VXL-6S

RC model auta je vybaven střídavým regulátorem VXL-6S, který byl přesně upraven pro model Sledge. Regulátor se vstupním napětím 4S - 6S LiPo (max: 25,2 voltů). Jednoduché nastavení jedním tlačítkem. Indikace stavu LED diodou. Odvod tepla pomocí masivního chladiče a ventilátoru. Vodě-odolná* konstrukce. Zlacené konektory 6.5mm. 2-stupňová detekce nízkého napětí LiPol akumulátorů, tepelná ochrana a přepěťová ochrana.

3 jízdní režimy:
 • Sportovní režim - Vpřed / Brzda / Zpátečka
 • Závodní režim - Vpřed / Brzda
 • Režim tréninku - 50% Vpřed / Brzda / 50% Zpátečka

Regulátor je vybaven portem pro zapojení originálního příslušenství.

Telemetrie v reálném čase

Exkluzivní regulátor s pokročilou elektronikou je vybaven pro měření telemetrie v reálném čase. Pomocí bezdrátového Bluetooth modulu (prodává se samostatně) a aplikace Traxxas link app, je možné sledovat rychlost, otáčky motoru a napětí akumulátorů, přímo v reálném čase na vašem telefonu. Regulátor poskytuje telemetrická data a není nutná montáž dalších čidel.

RC souprava Traxxas TQi s Bluetooth ready

Traxxas pro Vás připravil zcela novou řadu dvoukanálových RC souprav s Bluetooth konektivitou. Bluetooth modul (prodává se samostatně), umožní spojit RC model s přehlednou grafickou aplikací Traxxas Link, kterou si bezplatně naistalujete do Smartphonu.

Aplikace Traxxas Link pro zařízení od Apple je k dispozici zdarma na AppStore, aplikace pro zařízení Google Android je zdarma na stránkách GooglePlay.

Traxxas Link App je výkonná aplikace, která Vám dává naprostou kontrolu nad provozem a laděním RC modelu Traxxas s ohromující vizualizací a absolutní přesností nastavení. Traxxas Link umí zobrazit telemetrická data, která poskytuje model v reálném čase, například rychlost, otáčky, teplotu, napětí baterie a náklon modelu. (Poskytovaná telemetrie se liší dle konkrétního typu modelu). Nastavení RC modelů můžete sdílet, můžete si vytvořit libovolný počet profilů pro konkrétní trať nebo uživatele, např. děti. Vše v aplikaci s brilantní grafikou, která je samozřejmostí od Traxxasu.

Možnosti telemetrie se liší dle jednotlivých modelů. Pro získání telemetrických dat může být nutné instalovat telemetrická čidla. Kompatibilní díly telemetrie s tímto modelem naleznete v sekci "Příslušenství - Telemetrie". Více informací o instalaci telemetrie zde.

Přijímač Traxxas TQi

RC přijímač Traxxas TQi 5 kan. TSM s telemetrií pro vysílače Traxxas TQi. Jednoduchá obsluha, párování pomocí tlačítka. Indikace stavu LED diodou. V přijímači jsou integrovány 3-osé MEMS senzory pro učení polohy přijímače.

5-ti kanálový přijímač je také vybaven dvěma konektory pro zapojení telemetrických čidel RPM (otáčky) a V/T (napětí / teplota).

Dále lze k 4-pinovém konektoru připojit rozšiřující modul telemetrie, do kterého můžete zapojit až další 6 čidel, včetně velmi přesného GPS senzoru rychlosti.

Traxxas Stability Management

Stabilizační systém Traxxas Stability Management (TSM) umožňuje zažít nejen výkon, rychlost, zrychlení a projíždění zatáček extrémní rychlostí, ale zaručuje mnohem jednodušší řízení a kontrolu na kluzkých površích jako je prach, hladký beton nebo dokonce led a sníh.

V přijímači je MEMS 3-osé gyro a akcelerometr, který řádově 100x za vteřinu vyhodnocuje pohyb modelu a vhodnými zásahy do řízení předních kol korigují směr jízdy modelu. Traxxas TSM neomezuje výkonu motoru - nad výkonem motoru máte 100% kontrolu. Algoritmy jsou vyladěny pro každý model zvlášť. Míra asistence se nastavuje pomocí multifunkčního ovladače na vysílači či případně v aplikaci Traxxas Link.

Bezsponková karoserie
Vlastnosti
 • Extrémně výkonný a odolný RC model auta
 • Jeden z nejrychlejších modelů Traxxas
 • Rychlost až 112 km/h
 • Platforma šasi Maxx s nižším těžištěm a delším rozvorem
 • Lehké ale současně pevné prostorové kompozitní šasi
 • Revoluční upevnění motoru, celokovové pohonné ústrojí
 • 3 diferenciály s kovovými převody pro distribuci výkonu
 • Nové teleskopické poloosy s ocelovým jádrem
 • Masivní stavitelné olejové tlumiče Traxxas GT-Maxx
 • Osvědčená elektronika Traxxas
 • Regulátor VXL-6s s podporou telemetrie
 • Výkonný střídavý motor 2000kv
 • Digitální servo 20 kg.cm
 • Voděodolná elektronika*
 • Elektronická stabilizace jízdy TSM
 • 2 kanálový vysílač TQi s citlivým řízením
 • Prémiové pneumatiky s integrovaným pásem
 • Blesková výměna akumulátoru
 • Nová bezsponková karoserie
 • Vnitřní rám karoserie

* Informace o specifikaci voděodolnosti naleznete v návodu k použití. Tipy a triky na provoz v mokrém prostředí naleznete v blogu.

Doporučujeme koupit

Pro zprovoznění modelu jsou potřeba 4x AA baterie do vysílače, pohonný akumulátor a nabíječ na pohonný akumulátor.

Doporučené akumulátory LiPo

Model lze provozovat na jeden 4-článkový LiPo akumulátor, nebo na dvojici identických 2 nebo 3 článkových LiPo akumulátorů.

 • Pro běžné ježdění jeden 4S LiPo akumulátor Traxxas LiPol 14.8V 6700mAh 25C
 • Pro maximální jízdní čas dvojice 2S LiPo akumulátorů Traxxas LiPol 7.4V 7600mAh 25C
 • Pro vyšší výkon dvojice 3S LiPo akumulátorů Traxxas LiPol 11.1V 5000mAh 25C
Doporučené nabíječe Traxxas

Univerzálními nabíječi Traxxas lze nabíjet akumulátory Traxxas typu LiPo a NiMH. Nabíječe Traxxas představují jednoduchý a bezpečný způsob nabíjení akumulátorů. Společnost Traxxas využívá jedinečný systém iD, díky tomu máte vždy jistotu, že vše jednoduše a bezpečně zapojíte. V konektoru akumulátoru je integrovaný čip, který nabíječ Traxxas automaticky rozpozná a nastaví za Vás všechny parametry nabíjení akumulátoru. Více informací zde.

Univerzální nabíječe pro akumulátory až 3S LiPo

 • Nabíječ Traxxas EZ-Peak 50W s jedním výstupem
 • Nabíječ Traxxas EZ-Peak 2x50W se 2 výstupy

Univerzální nabíječe pro akumulátory až 4S LiPo

 • Nabíječ Traxxas EZ-Peak 75W s jedním výstupem
 • Nabíječ Traxxas EZ-Peak Live 100W s jedním výstupem a možností BlueTooth připojení k telefonu
 • Nabíječ Traxxas EZ-Peak Live 2x100W se 2 výstupy a možností BlueTooth připojení k telefonu
Bezdrátové spojení s telefonem

Doplněním Bluetooth modulu do vysílače, získáte funkci bezdrátového spojení RC modelu s aplikací Traxxas Link, kterou si bezplatně naistalujete do telefonu. Pro upevnění telefonu na vysílač doporučujeme držák telefonu.

Přehledná grafická aplikace umožňuje jednoduché nastavení modelu. V aplikace lze rovněž zobrazit telemetrii, kterou model poskytuje. Možnosti telemetrie pro konkrétní modely jsou uvedeny v našem blogu Telemetrie do RC modelů Traxxas.

LED osvětlení

Kompletní sada LED osvětlení udělá z Vašeho modelu opravdový skvost. Osvětlení obsahuje pření a zadní LED lištu s plně funkčním brzdovým a zpátečkovým LED osvětlením. Napájecí modul umožňuje přepínat mezi třemi režimy.

LED osvětlení můžete zapínat/vypínat a konfigurovat také pomocí mobilní aplikace Traxxas Link. Pro připojení aplikace Traxxas Link je nutný volitelný Bluetooth modul Bluetooth modul do vysílačů Traxxas.

Další příslušenství
Servo 2085R

Pro maximální odolnost a výkon při extrémních jízdách můžete instalovat tuningové servo s vysokým točivým a kovovými převody TRA2085R.

Stojánek

Hliníkový otočný stojánek bude dokonalým doplňkem vašeho servisního stolu, či výstavní poličky. Stojánek usnadňuje údržbu modelu a zároveň zabraňuje deformaci (proležení) pneumatik při dlouhodobém stání.

Pracovní podložka

Pracovní podložka 91x51cm, pro servis RC modelů a jinou modelářskou práci. Brání poškození pracovního stolu, odolná vůči chemikáliím. Praktické přihrádky pro organizaci dílů a nářadí.

Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz RC auta Traxxas potřebujete lepidlo na šrouby, kvalitní lepidlo na pneumatiky, silikonový olej do tlumičů a sadu šroubováků. Z našeho sortimentu doporučujeme cenově dostupnou sadu nářadí pro auta.

Lepidlem na šrouby se zakápne závit nebo hlavička šroubu, čímž dojde k jeho fixaci a vibrace způsobené jízdou nedovolí povolení šroubového spoje. Lepidlo na šrouby má speciální složení, které umožňuje snadné povolení šroubového spoje přiměřeným momentem, aniž by došlo k poškození hlavy šroubu. Nikdy nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo, takto zalepený šroub by mohlo být nemožné vůbec povolit!

Lepidlem na pneumatiky se lepí pneumatiky k ráfku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena k ráfku kola! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon a současně po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Nikdy nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo - to po zatvrdnutí není pružné a kolem ráfků by se postupně vytvářely praskliny v pneumatice!

Občas je třeba doplňovat silikonový olej do tlumičů modelu. Běžným provozem dochází jen k nepatrným únikům silikonového oleje po pístnicích tlumiče. V případě, že povrch pístnic tlumičů nebo stav těsnění je ve špatné stavu, únik oleje může být velký. Pro tyto případy se dodávají tzv. opravné sady. V nabídce tuningových dílů se dodávají ke všem tlumičům pístnice s extrémně tvrdým povlakem TiN (nitrid titanu). Pístnice s povrchem TiN snadno poznáte podle zlato-zelené barvy.

Doplňkové parametry

Kategorie: Měřítko 1:6 - 1:8
Záruka: 2 roky
Délka: 674 mm
Doba jízdy: 20 až 25 minut s akumulátory 2x 3S LiPo 5000 mAh
Hmotnost: 5,34 kg
Měřítko: 1:8
Motor: Střídavý
Náhon: 4WD
Olej diferenciálů: P: 50K / S: 20M / Z: 50K cSt
Olej tlumičů: 600 / 700 cSt
Prostor pro baterie: 181 x 56 x 45 mm
Přední kola: Disky SCT 2.2/3.2" (56/81 mm), pneu Maxx SC belted 5.27" (134 mm)
Rozvor: 394 mm
Rychlost: Až 112 km/h (s volitelným pastorkem), tovární až 96 km/h
Světlá výška podvozku: 39 mm
Šasí: Kompozitní nylon
Šířka: 363 mm
Typ: Short Course
Výška: 245 mm
Zadní kola: Disky SCT 2.2/3.2" (56/81 mm), pneu Maxx SC belted 5.27" (134 mm)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: